Gelibolu Tatil Rehberi

Bozcaada'nın Tatil Rehberi Çanakkale Tatil Rehberi Assos Tatil Rehberi Gökçeada Tatil Rehberi Kazdağları Tatil Rehberi Türkiye'nin Tatil Rehberi

Bayraklı Baba Türbesi


Asıl adı Karacabey olan Bayraklı Baba Osmanlı ordusunda bayraktarlık yapmıştır.1410 yılında Karacabey düşman tarafından sarılır, kimi şehit, kimi tutsak olur.Direnen Karacabey kurtuluşu olmadığını farkeder. Bayrağın düşman eline geçmemesi için küçük parçalara böler ve yutar. Bu sırada takviye kuvvetler gelir ve Karacabey yaralı olarak kurtulur. Soranlara yuttuğunu anlatır inanmazlar (bir şekilde ki rivayetler çeşitlidir) öldüğünde vasiyeti üzerine Hamzakoy plajını gören fener mevkii girişine gömülür. Her gün bir çok ziyaretçisi gelen Bayraklı Babanın kabri bayraklarla donatılmıştır.

Gallipoli Hotel Nasıl Ulaşılır Neler Yapmalı-Neler Almalı Gelibolu Yarımadası ve Savaş Alanları Güneyli Sahil Önemli Telefonlar Gallipoli Konukevi & Kafe Gelibolu Savaş Müzesi GELİBOLU BALIK RESTAURANT Kömür Limanı Martı Motel - Güneyli Gallipoli Campaign 1915 1915 Gelibolu Savaşları İLHAN RESTAURANT OYA HOTEL - Gelibolu Hamzakoy Plajı Gazi Süleyman Paşa Anıt Mezarı Uzaklıklar Orfoz Otel-Güneyli Namazgah (Gelibolu Azaplar Namazgahı)
Bayraklı Baba Türbesi, {Param1} Tatil Rehberinde