Gelibolu Tatil Rehberi

Bozcaada'nın Tatil Rehberi Çanakkale Tatil Rehberi Assos Tatil Rehberi Gökçeada Tatil Rehberi Kazdağları Tatil Rehberi Türkiye'nin Tatil Rehberi

Gelibolu'da MevsimTrakya ve Ege iklim bölgeleri arasındadır. Kuzey’de bulunan Korudağı, sert Trakya iklimininin etkilerini hafifletmektedir. Çanakkale Boğazı kıyısında bulunması münasebetiyle yılın dört ayı sürekli hava akımlarının etkisinde kalmaktadır. Bu nedenle ilkbahar mevsiminin süresi kısadır. Yağışlar, sonbaharda etkili olurken, ilkbaharda bir ölçü daha azdır. Kışın en belirgin özelliği kuzeyden gelen sert Poyraz rüzgârıdır. Yaz ve sonbahar aylarında bölgede Akdeniz iklimi hüküm sürer. Sonbaharlar genellikle ılıktır. Yılda bir iki kez 2-3 gün yerde kalan kar görülmektedir. İklimin müsait olması ile balıkçılık ve çiftçilik yapılır.

OYA HOTEL - Gelibolu Gallipoli Campaign 1915 Gelibolu Savaş Müzesi Uzaklıklar İLHAN RESTAURANT Gelibolu Yarımadası ve Savaş Alanları Önemli Telefonlar 1915 Gelibolu Savaşları Güneyli Sahil Kömür Limanı Nasıl Ulaşılır GELİBOLU BALIK RESTAURANT Martı Motel - Güneyli Gallipoli Konukevi & Kafe Gallipoli Hotel Neler Yapmalı-Neler Almalı Orfoz Otel-Güneyli Hamzakoy Plajı Cafe Kahverengi Namazgah (Gelibolu Azaplar Namazgahı)
Gelibolu'da Mevsim, {Param1} Tatil Rehberinde