Gelibolu Tatil Rehberi

Bozcaada'nın Tatil Rehberi Çanakkale Tatil Rehberi Assos Tatil Rehberi Gökçeada Tatil Rehberi Kazdağları Tatil Rehberi Türkiye'nin Tatil Rehberi

Nasıl Ulaşılır


Özel aracınız ile gelecekseniz. İstanbul istikametinden Mahmutbey otoban girişinden sonra kınalı otoban çıkışı ardından Tekirdağ istikameti, Malkara, Keşan istikameti üzerinden Keşandan 67 km sonra şirin Geliboluya ulaşabilirsiniz. 70 km otoban 200 km ye yakın duble yol ile toplam Mahmutbey gişeler Gelibolu arası 289 km dir. Yolun birçok kısmı sahil şeridine paralel olduğundan deniz manzarası eşliğinde bir yolculuk yapabiliyorsunuz.

 Otobüs yolculuğu yapacaklar ise  Bayrampaşa büyük otogar ile gelibolu otogar arası çok büyük bir aksilik olmadıkça dört buçuk saatte yolculuklarını tamamlayıp Gelibolu'muza ulaşırlar.
Hemen hemen bir çok otobüs firmasının İstanbul-Gelibolu arasında seferleri mevcuttur. Yazın her zaman bulunan otobüsler kışın yolcu sayısının düşmesinden dolayı sefer saatleri azaltılır.
 Ankara-Bursa istikametinden gelecekler ise Bandırma-Biga üzerinden  Lapseki'ye  burdan da Gestaş gemi işletmelerine ait feribotlarla Gelibolu iskelesine gelebilirler. İskele şehir merkezi içinde olduğundan şehir içi ulaşımda bir zorluk yaşamazlar.
 
İzmir üzerinden ise İzmir- Çanakkale istikameti izleyerek ordan Kilitbahir ya da Eceabat'a karşıya geçerek yaklaşık 45 km. sonra Gelibolu'ya ulaşabilirler.
Diğer bir yol ise Çanakkale'den 34 km uzaklıkta bulunan Lapseki'ye gidip oradan Gelibolu'ya geçmektir her iki yol da ulaşım açısından rahattır.


Gallipoli Konukevi & Kafe Nasıl Ulaşılır Martı Motel - Güneyli Güneyli Sahil Orfoz Otel-Güneyli Uzaklıklar OYA HOTEL - Gelibolu Gazi Süleyman Paşa Anıt Mezarı Önemli Telefonlar 1915 Gelibolu Savaşları Gelibolu Yarımadası ve Savaş Alanları Gallipoli Hotel Namazgah (Gelibolu Azaplar Namazgahı) Gelibolu Savaş Müzesi Gallipoli Campaign 1915 Hamzakoy Plajı Kömür Limanı İLHAN RESTAURANT Neler Yapmalı-Neler Almalı GELİBOLU BALIK RESTAURANT
Nasıl Ulaşılır, {Param1} Tatil Rehberinde